Acțiunea Catolică: Săptămâna Carității


Tinerii din Actiunea Catolica din comunitatea noastră au trăit in aceasta perioadă Săptămâna Carității organizată la nivel diecezan. Două au fost initiațivele propuse și concretizate de către tinerii din A.C. cu această ocazie: vizita la bătrânele din comunitatea noastră si o dupa-amiază petrecută impreună cu copii de la Centrul de zi, ”Sf. Luigi Scrosoppi” din Cireșoaia.
Atât bătrânele cât și copiii s-au bucurat foarte mult de atenția pe care au primit-o din parte tinerilor, de zâmbetul dăruit și de cadoul primit din partea lor.

La centrul de zi, impreună cu copiii și surorile, tinerii au realizat felicitări pentru ziua mamei iar apoi  au organizat câteva jocuri de animație. Copiii au fost foarte  entuziaști  si bucuroși de  mometele trăite alături de tinerii din A.C.  care, inainte  de a pleca, au pregătit și o mică gustare pentru ei.

Be the first to comment on "Acțiunea Catolică: Săptămâna Carității"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*