Bun venit în comunitatea noastră, părinte Adam Marius jr.


adam_marius_84Prin decret episcopal, începând cu data de 1 august 2016, în Parohia Cireșoaia a fost numit ca vicar pr. Marius Adam jr.

S-a născut la 21 iunie 1984 la Roman. A absolvit Institutul Teologic Romano-Catolic „Sfântul Iosif” din Iaşi în anul 2011. A fost sfinţit preot la 29 iunie 2011 la Iaşi de către ep. Petru Gherghel. A activat ca vicar la Bacău „Sfânta Cruce” în perioada 1 august 2011- august 2013 și în Parohia „Sf. Tereza a Pruncului Isus” din Onești din august 2013 până în prezent.

Îi urăm un călduros bun venit la Cireșoaia și mult succes în activitatea pastorală!

Be the first to comment on "Bun venit în comunitatea noastră, părinte Adam Marius jr."

Leave a comment

Your email address will not be published.


*